KADIN PROGRAMLARI

Derya Gibi Programı

Yapımcılığını Ayşe Williams’ın,sunuculuğunu Tiyatro sanatçısı Derya Baykal’ın yaptığı“Derya Gibi” Programı Türk Televizyonlarında kadın kuşağında yayınlanan programların içinde hobi ve el sanatları ,teatral skeç gibi bölümlerin yer aldığı ilk ve tek kadın kuşağı program formatı dır.

Tiyatro sanatçı Derya Baykal’ın birçok değişik karaktere büründüğü teatral gösteriyle başlayan program, Derya Baykal’ın yaptığı örgü, ahşap boyama, takı gibi hobi çalışmaları ile devam eder.

Programın ilerleyen dakikalarında hobi kurslarından gelen sanat eğitmenleri, seyirciler arasından programa katılan izleyiciler de, hobi çalışmalarını, yaptıkları uygulamaları canlı yayında stüdyoda gösterirler. Beyazıt Öztürk, Aydan Şener, Aysel Gürel, Arzum Onan, Yıldız Kenter, Şafak Sezer gibi pek çok ünlü sanatçının katıldığı “derya gibi” programında, sanatçılar da kendi uğraşlarını hobi çalışmaları nı canlı yayında uygulamalar yaparak göstermişlerdir.

Böylelikle podyumda,sahnede,sinemada görmeye alışkın olduğumuz ünlülerin hiç bilmediğiniz yönlerini de “derya gibi ”programında görmüş oluyorsunuz.

Programa konuk olarak katılan doktorlar, diyetisyenler, cerrahlar ile de Derya Baykal sağlık konularında izleyiciye bilgi vermiştir.

Tasarım yarışmaları, yaratıcı fikirler, ev dekorasyonuna yönelik yeni fikirlerle Derya Gibi programı yayınlanmaya başladığı 24 Mayıs 2004 tarihinden itibaren izleyiciler tarafından çok kısa sürede takdir gördü.


Atölye Vahe Programı

Sunuculuğunu ,ekranların sevilen yüzü ,Cansız manken Vahe Kılıçarslan’ın ,yapımcılığını ise PH yapım ile birlikte Ayşe Williams’ın yaptığı “Atölye Vahe” programı hafta içi her gün canlı olarak tv8 de yayınlanan kadın kuşağı programı dır. Ekranlarda ilk defa kadın kuşak programını başarıyla sunan Vahe Kılıçarslan, hobi köşesinde ev dekorasyonuna yönelik çalışmalarıyla izleyicilerden tam not aldı.

Uzun yıllardır dekorasyon programı yapan Vahe Kılıçarslan “Atölye Vahe” programı ile de Tv8 ekranlarından her gün izleyicilerin evlerine konuk oluyor. Ahşap boyama, eski ev eşyalarını yenileme gibi konularda sunduğu fikirlerle dekorasyona meraklı hanımları ekrana kilitledi.

Mesut Yar, Hamiyet, Kâmil Sönmez, Ediz Hun, Ali Poyrazoğlu gibi ünlülerin konuk olduğu “Atölye Vahe” programında estetik,sağlık,güzellik konularına da uzmanların anlatımıyla yer verildi.

Duru Muhabbetler Programı

Nükhet Duru’nun yüksek enerjisiyle sunuculuğunu yaptığı, kadın programlarındaki tecrübesiyle Tv8’de birçok kadın kuşağı programında başarılı işlere imza atan Ayşe Williams ‘ın program Danışmanlığı’nı yaptığı “Duru Muhabbetler” programı hafta içi her gün tv8 de öğleden sonra kadın kuşağında canlı olarak yayınlandı.

Hobi, yemek, müzik, sağlık,güzellik,ev dekorasyonu,astroloji,hukuk gibi hayatın içindeki pek çok konuyu içeren, ünlü sanatçıların ve alanında uzman kişilerin konuk olduğu “duru muhabbetler ”programına Candan Erçetin, Ali Poyrazoğlu,Kubat,Nilüfer,Zuhal Olcay,Zerrin Özer gibi ünlü ve başarılı sanatçılar programa konuk oldu.

Neşeli hoş sohbet kişiliği ile programda konuklarını ağırlayan Nükhet Duru, Programın mutfak bölümünde de yemek konusundaki marifetlerini gösterdi. Besleyici, sağlıklı çeşit çeşit yemek tarifleri ile ekran karşısındaki hanımların “bugün ne pişirsem? Derdine de çözüm getirmiş oldu.

Programın hobi köşesinde ise sanat eğitmeni Gülen Turan ev dekorasyonuna yönelik çalışmaları ile ev hanımlarına yeni parlak şık fikirler verdi.

Değişim Rüzgarı

Herkesin vardır bir hikayesi!

Bizimde “değişim rüzgârında” hikayelerimiz var.

Kadın hikâyeleri!

Kimi çok sevmiş, ama terkedilmiş. Kimi kocasından şiddet görmüş, sokağa atılmış.
Kimi zaten doğdu doğalı yüzü hiç gülmemiş. Hep acıklı hikayeler ve bu acıklı hikayelerin gözü yaşlı kaderine kendisine aynalara küsmüş kadın kahramanları.

İşte Değişim Rüzgârının kahramanları bu hikâyesi olan kadınlar!

Adı üstünde “Değişim Rüzgarı” değişmek isteyenlerin vazgeçilmezi!

“Hayata yeniden başlamak istiyoruz!” diyen kadınların yeni başlangıcı!

Tepeden tırnağa değişmek değiştirmek, hem ruhu hem bedeni kısacası aynadaki görüntüyü, yansımayı değiştirmek.

Alanında uzman doktorlarla, saç ve moda tasarımcıları, estetisyenler Değişim Rüzgarı’nda hikayesi olan kadınların hayatlarında yapacakları başlangıçta onların yanında olmak için bir araya geldiler. Ve onların baştan aşağı değişmelerini sağladılar.

Hayata yeni bir başlangıç yapmak için, Değişim Rüzgarı’na sizde kapılın! Sizde Değişim Rüzgarı’na katılın!

Değişim Rüzgarı Star Tv‘de “Alişan ile Sevcan” ve TV8‘de “Seda Sultan” programlarında ve hafta içi hergün bir bölüm şeklinde yayınlanmıştır.

Şebnem Özinal ile Hayatta Ne Varsa

Bu programda magazin yok! Dedikodu yok! Bu programda eğlence, sanat, kültürel etkinlikler ve hoş sohbet var.

Tiyatro sanatçısı Şebnem Özinal’ın sunumu, Ayşe Williams ve Beyhan Keçecioğlu’nun yapımcılığıyla hafta içi her gün canlı olarak Tv8 ekranlarından izleyicileri ile buluşan “HAYATTA NE VARSA” programı çok renkli kadın kuşağı programı dır. Hayatın içinde güzel ve faydalı olan ne varsa bu programda.

Daha çok tiyatro ve sinema oyuncularının, yazarların konuk olduğu programda, Sosyal sorumluluk projelerine de yer verilmektedir.

Tek Taş Programı

Bekar mısınız? Evli misiniz?

Evlisiniz ve eşinizle sorunlar yaşıyorsunuz. Kayınvalideniz size çok karışıyor. Ne yapacaksınız?

Bu sorunların üstünden nasıl geleceksiniz?

Kocanız eve geç gelmeye başladı. Son zamanlarda sizinle pek ilgili değil. Eyvah! Yoksa eşiniz sizi mi aldatıyor?

Bekârsınız, evlenmek istiyorsunuz. Birisinden hoşlanıyorsunuz. Fakat ona açılamıyorsunuz.

Nasıl ona duygularınızı anlatacaksınız?

Evlenme teklifini nasıl yapacaksınız?

Erkekler evlenecekleri kadınlarda hangi özelliklere bakarlar?

Kadınlar evlenecekleri erkekleri neye göre seçerler?

Ve daha pek çok sorunun cevabı “Tek Taş” programında. Ayşe Williams’ın sunumu ile evlilik danışmanı Selin Özkök Karacehennem’in evlilik ve ilişkilere olan yaklaşımıyla ilişkilerde yaşanan sorunlar masaya yatırılıyor. “Tek taş” programı Cem TV de haftada bir gün Pazar günleri yayınlandı.

Rengarenk Programı

Haftaiçi hergün canlı olarak yayınlanan “Rengarenk” programının sunuculuğunu Ayşe Williams yaptı.

Kadın programlarındaki tecrübesiyle, sunuculuğunu birleştiren Ayşe Williams’ın sunumuyla “Rengarenk” programı alternatif bir kadın kuşak programıdır.

Güncel konuları uzmanlarla ele alan, sorunlara ışık tutmaya çalışan Ayşe Williams, programda habercilik kimliğini ön plana çıkarıyor.

Günaydın İzmir!

Ayşe Williams’ın sunuculuğunu ve yapımcılığını yaptığı ilk sabah kuşağı programı “Günaydın İzmir” dir.

Ayşe Williams, İzmir Sky TV’de haftaiçi hergün yapmış olduğu iki saatlik canlı yayın programıyla İzmirli hanımların evlerine konuk oldu. Sağlık, güzellik, sanat gibi konuların konuklarla ele alındığı programda minik yarışmalarda düzenlendi.

Her sabah İzmirlilere “Günaydın İzmir” diyen Ayşe Williams, bu programdan sonra gelen teklifler üzerine yayıncılık hayatına İstanbul’da Ulusal Kanallarda devam etti.

Bizi Duyan Var Mı?

Bizi duyan var mı? Cem TV’de hafta içi her gün Gazeteci Menend Kalafat ve Ayşe Williams’ın sunumuyla ekranlarda yeni bir kadın kuşağı programı yayınlandı.

Her gün farklı bir magazin haberinin tartışıldığı konuşulduğu programda uzman konuklarda ağırlandı.

Doğal, içten sıcak bir sohbet, izleyicilerle yapılan telefon bağlantıları ve gündemdeki konuların ele alındığı “Bizi duyan var mı ?” programı hafta içi her gün Cem TV den izleyicilere sesini duyurdu.

Bizim Evde Şenlik Var!

Programın yapımcılığını Ayşe Williams, Sunuculuğunu ise ekranların sevilen ismi Hamiyet yapıyor.Müzik, eğlence bu programın olmazsa olmazı ! Sağlık,güzellik konularının da ele alındığı program, hafta içi her gün banttan kadın kuşak programında yayınlanmıştır.

Moda Plus

Moda ile ilgili her şey bu programda. Yapımcılığını ve sunuculuğunu Ayşe Williams’ın üstlendiği programda her hafta giyimden ev eşyasına ,ev eşyasından dekorasyona kadar A dan z ye moda olan her şey “MODA PLUS”ta .

Smart TV ekranlarından her Pazar banttan yayınlanan programda, Ayşe Williams seçkin adreslerde yaptığı röportajlar ile her hafta Dünya modasını yakından takip ediyor.

For Men

Ekranların en kapsamlı erkek programı,içeriğinde, otomobil,teknoloji,erkek modası ve bakım gibi sadece beylerin ilgisine çekecek bir çok bölüm var.Her bölümün, ayrı ayrı çekimlerinin, vtr’lerin röportajların yapıldığı programın yapımcısı Gamze İstanbulluoğlu.

Ayşe Williams renkli kişiliği ile programda kendi yazdığı ve canlandırdığı karakterlerle programda kendi bölümünü hazırladı. Ayşe Williams,her hafta hazırladığı skeçlerle kısa zamanda izleyicilerin yoğun ilgisini çekti.